WhatsApp
Telefon
  • Düğmeciler Mahallesi Okur Sk. No: 2/3 Eyüpsultan / İstanbul
Sokak Satıcıları

Sokak Satıcıları

Geçmişten Gelen Bir Kültür: Sokak Satıcıları
Azra Organizasyonu'nun verdiği bir diğer hizmet de sokak satıcıları konseptidir. Eski geleneklerimizde normal hayatın bir parçası olan bu kültür, günümüzde yok olmaya yüz tutmuşken vatandaşlarımız tarafından gerçekleştirilen merasim, etkinlik ve diğer farklı organizasyonlarda bu kültürü canlandırmaya çalışarak geçmişi yad ediyoruz.

İşte biz de bu ihtiyacı ve geçmişimizi bir nebze de olsa bu gibi organizasyonlarla canlandırmak için yaptığımız bu hizmeti sokak satıcıları adı altında yapıyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda sokak satıcıları konseptimizde genellikle elma şekeri, horoz şekeri, kağıt helva, kahveci güzeli, lokum, macun, patlamış mısır, pamuk şekeri, patlamış mısır, simit, şerbet gibi daha birçok ürün satışımız mevcuttur. Ayrıca müşterimizin isteğine göre de bunu yapmaktayız.

sokak satıcıları azra organizasyon

Geçmişi yad etmek ve çocuklarımıza da geleneklerimizi tanıtmak amaçlı çeşitli eğlenceler arasında yer verdiğimiz sokak satıcıları hizmetini tecrübeli ve profesyonel bir şekilde veriyoruz.

Geçmiş kültürü bire bir yaşatmak için sokak satıcılarının kostümlerinden tutun tezgah ve arabalarına kadar orjinalliğe mümkün mertebe dikkat ediyoruz. Amaç geçmişi yad etmek ise bunu en ince detayına kadar düşünerek bunu pratikte yaşatmaktır.
Azra Organizasyon hizmetleri arasında yer alan sokak satıcıları hizmeti müşterilerimizin bütçesine ve istedikleri içeriklerle esnek bir fiyatla sunuyoruz.

azra organizasyon sokak satıcıları


Bu hizmetimizi hangi alanlara veriyoruz?
Azra Organizasyon olarak müşterilerimizin özel gün ve geceleri olan doğum günü, şenlik, festival, açılış, kına, nişan, düğün, piknik, sünnet, parti, gibi her türlü eğlencenin ve mutluluğun bir arada kutlandığı organizasyonlarınızda sokak satıcıları hizmetiyle yanınızdayız.

Başta İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası ile Marmara bölgesi olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde gerçekleştireceğiniz organizasyonlar için profesyonel sokak satıcıları hizmetimiz vardır.

Sokak Satıcıları Kültürü Nereden Gelmektedir?
Sokak Satıcıları kültürü, geçmişten günümüze aktarıldığına göre Osmanlı ve Osmanlı öncesi ve sonrası Türk kültüründen gelmektedir. Geçmiş dönemde sık sık rastlanılan ve hayatın normal bir parçası olan bu kültür, genellikle mahalle aralarında, sokak, çarşı ve pazarlarda manilerle bu işi eğlenceli bir şekilde yapan satıcılardı. Bu satıcılar genellikle dönemin şartlarına göre macun, pamuk şeker, kağıt helva, elma şekeri özellikle çocukların seveceği bir çok yiyeceği satar ve satarken bunu eğlenceli bir şekilde yaparlardı. Aynı zamanda o dönemde sokak satıcıları halkın ve pazarların en renkli simalarıydı. İşte Azra Organizasyonu da bu kültürü hizmet listesine alarak farklılık oluşturmaktadır.

Azra Organizasyon olarak müşterilerimizin ve özellikle çocuklarının hayatlarına bir nebze de olsa neşe katmak, renk katmak ve mutluluklarına mutluluk katmak ve çocuklarımızı da geçmişin bu kültür ve lezzetleriyle tanıştırmak için sokak satıcıları hizmetini veriyoruz. İcra edilen organizasyonun konseptine göre sokak satıcılarımız uygun kostümler giyer animatörlerimizle birlikte nostaljik standlarımızı kuruyor ve icra edilen organizasyona neşe katıyoruz.

azra organizasyon sokak saticilari

Sokak Satıcılarımızın Başlıca Hizmetleri Nelerdir?
Pamuk Şekerci: Pamuk helva olarak da bilinir. Özel pamuk şeker makinelerimizde, etkinlik sırasında, renklendirici madde veya herhangi bir katkı maddesi olmadan pamuk şekerimizi kendimiz yapıyoruz. Çubuklarla birlikte davetlilere ikram ediyoruz.

Patlamış Mısırcı: Popcorn olarak da bilinir. Eğlenceli patlamış mısır makinelerimizde, etkinlik sırasında mısırlarımızı patlatıyor, eğlenceli külahlarda ve kartonlarda ikram ediyoruz.

Macuncu: Etkinlikten önce hazırlattığımız macunları, özel tepsileriyle macuncu standlarında sunuyoruz. Birbirinden farklı baharatlarla hazırlanan lezzetli macunlar eski dönemlerde lezzetinin yanında şifa amaçlı olarak da dağıtılıyor ve tüketiliyordu.

Kağıt Helvacı: Ambalajlı çıtır çıtır kağıt helvaları da sokak satıcıları standlarımızda sunuyoruz. Dondurmacı standlarıyla birlikte tercih edildiğinde ise ortaya lezzetli bir ikili çıkıyor.

Dondurma: Hem yediden yetmişe dondurmanın hepimizin çok sevdiği bir tatlı olmasından hem de dondurmayı alırken duyduğumuz o eğlenceli manilerden, en renkli nostaljik standlarımızdan biridir. Kağıt helva ile birlikte lezzetli bir tatlıya dönüşür.

Yukarıda sıraladığımız hizmetlerin dışında daha bir çok farklı sunumlarımız olmakla beraber müşterilerimizin de isteğine uygun hizmet veriyoruz.

Sokak Satıcıları hizmetimizden faydalanmak, hizmet içeriği ve fiyat konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz....

İşte diğer hizmetlerimiz

Çengelköy Salatacısı
Karpuzcu
Balık Ekmek Standı
Kokoreççi
Kestaneci
Süt Mısırcı
Köz Mısır
Pamuk Şekerci
Nostaljik Şekerci
Çekirdekçi
Süt Arabası
Meyve Arabası
Kanlıca Yoğurtçu
Kahveci
Çaycı
Patsocu
Patlamış Mısırcı
Organik Pamuk Şekerci
Pamuk Şekerci
Meyveli Jöleci
Bardak Mısır
Dondurma
Kağıt Helva Arası Dondurma
Çiçekci Kız
Bozacı
Pilavcı
Börekçi
Şambaba Tatlıcısı
Halka Tatlıcısı
Tahin Helvacı
Ciğerci
Lokumcu Kız
Simitçi
Bonibon Şekerci
Uçan Baloncu
Turşucu
Şalgamcı
Limonatacı
Sıcak Çikolatacı
Lokmacı
Sahlepçi
Osmanlı Macuncusu
Kumpirci
Leblebici
Gözlemeci
Yayık Ayrancı
Elma Şekerci
Kağıt Helvacı
Çorbacı
Buzda Bademci
Aşureci
Şerbetçi

 

Sıkça Sorulan Sorular

Azra Organizasyon nedir?

Azra Organizasyon, düğün organizasyonu, masa sandalye kiralama, kokteyl organizasyonu, nişan organizasyonu, Tiffany sandalye kiralama, Napolyon sandalye kiralama, animasyon yiyecekler, pamuk şeker, Mısır Popcorn, sünnet düğün organizasyonu ve evlenecek çiftler ile düğün sektöründe hizmet veren firmayız. Türkiye’de lider, büyük organizasyon sitesidir.

Renkli Başlangıçlar 2004 senesin den beridir alanında uzman deneyimli çalışan kadromuz ile siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

 Azra Organizasyon olarak bulunduğunuz her şehir de organizasyonunuz da hizmet vermeyi sürdürmekteyiz.

Hayır, herhangi bir sınırlamamız yoktur. Sadece organizasyon yapılacak mekanın kriter seçenekleri sizlere sunarak detaylarını vermekteyiz.

Organizasyon türüne göre değişiklik gösteren görev dağılımı gerekçesiyle, farklı iş planlamaları yürütüyoruz.